Blije këtë produkt
800 Lekë

Perandori ( Botuar nga: Papirus në 2012 )

Përkthyesi:  Astrit Beqiraj

“Perandori”, i përkthyer në 32 gjuhë të botës, është një nga 150 librat më të lexuar të shekullit të XX. Si portreti i një autokracie të ngurtësuar dhe ritualizuar, Perandori vështirë së mund të lëshohet nga dora dhe vështirë të harrohet.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Papirus (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4069-6-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 186
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Ryszard Kapuscinski -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania