Blije këtë produkt
1000 Lekë

Për shqipen dhe shqiptarët 1 ( Botuar nga: INFBOTUES në 2008 )

Autori:  Ali Dhrimo

Duke iu përkushtuar zhvillimit të normës gjuhësore shqipe dhe kodifikimit të saj, autori në këtë vëllim merret me: një studim monografik për problemet e mbiemrave, çështje të sistemimit të shumësit të emrave çështje të sistemit foljor dhe një monografi për aspektin dhe mënyrat e veprimit foljor në gjuhën shqipe.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: INFBOTUES (2008)
  • Botuar në: 2008
  • ISBN-13: 978-99956-682-9-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 486
  • Përmasat e librit: 170 x 238 x 23 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania