Blije këtë produkt
500 Lekë

Për ju miqtë e mi ( Botuar nga: West Print në 2012 )

Autori:  Viron Kona

“Librin “Për ju miqtë e mi”, e hap me artikullin për veprën brilante “Më shumë heroizma se sa gurë” të albanologut të shquar Ulmar Kvik, që pasohet me komente të lexuesve në Shqipëri, si dhe me disa mesazhe mes meje dhe Ulmar Kvik; vijoj me artikullin “Yll i pashuar i letërsisë suedeze”, që ia kushtoj shkrimtarit dhe dramaturgut të madh suedez August Strindberg; me shkrimin “Libër i madh për fëmijët e vegjël”, kushtuar “Pipi Çorapegjatës”, të shkrimtares së magjishme të fëmijëve Astrid Lindgren; vazhdoj me “Çfarë u mësoi fëmijëve nobelistja Selma Lagerlof?”, në librin e saj “ Udhëtimi i mrekullueshëm i Nils Holgersonit”; shpreh përjetimet e mia nga leximi i vëllimit me poezi “Ditari i dhimbjeve”, të Sadulla Zendeli-Daja; bëj komentin e vëllimit poetik “Mbrëmja në mërgim”, të Sokol Demakut; vijoj me mbresa rreth librit “Kur takohen flamujt”, të shkrimtarit Hamit F. Gurguri; ndalem te një analizë letrare e veprës “As i gjallë dhe as i vdekur”, të poetit dhe gazetarit Bahtir Latifi; përfundoj me shkrimin rreth përshtypjeve të mia nga qëndrimi disa ditor në Borasin mikpritës në periudhën 17-21 maj të vitit 2011.”- Viron Kona

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: West Print (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-374-4-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 248
  • Përmasat e librit: 138 x 207 x 25 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania