Blije këtë produkt
600 Lekë

Pashko Vasa. Mes historisë dhe letërsisë ( Botuar nga: Botime Fishta në 2010 )

Autori:  Kiti Toska

“Monografia e titulluar, “Pashko Vasa, mes historisë dhe letërsisë”, e autores Kiti Toska, është një vepër e shkruar me shumë kujdes profesional, korrekt nga pikpamja shkencore, analitik nga pikpamja e thellësisë studimore dhe kësisoj krejt e veçantë nga pikpamja e rëndësisë së studimeve kushtuar këtij rilindasi gati të parë shqiptar dhe shkodran. Është e veçantë për nga rëndësia, mbasi ky punim përpiqet të rrokë në mënyrë të organizuar, një vështrim historik dhe një analizë të veprës letrare të rilindasit të parë shkodran. Është një vepër e shkruar me shumë dashuri dhe përkushtim për vendlindjen e saj, lagjen e dashur ku është rritur dhe banorët e urtë, të mençur, patriotë të saj dhe për krenarinë e tyre më të parë, Pashko Vasen, poet, romancier, patriot dhe politikan rilindas.”- Fragment nga parathënia.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Fishta (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-45-32-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 112
  • Përmasat e librit: 138 x 206 x 8 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania