Blije këtë produkt
1000 Lekë

Parfumi të njeh ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Cristina Caboni
Përkthyesi:  Rafaela Marteta

Për Elenën parfumet janë gjithçka. Janë mënyra për të lexuar botën që e rrethon, ato nuk e kanë tradhtuar kurrë. Në Paris, parfumet e saj te personalizuara kërkohen shumë, sepse vetëm ajo di të shohë thellë brenda njerëzve dhe të gjejë esencën e duhur për ta. E ka prirje dhe kjo i sjell lumturi. Prandaj, kur një ditë, papritur, e humbet këtë aftësi, jeta i kthehet në makth. Duket se magjia e parfumeve është tretur diku. Pikërisht atëherë i vjen një propozim nga një person që nuk do t'i shkonte ndonjëherë në mendje: nga Suzana, nëna e saj, që nuk e ka dashur kurrë si bijë. Gruaja i kërkon që ta shoqërojë në një udhëtim që nis nga Firence dhe nga pallati i Rosinëve, paraardhëset e Elenës prej të cilave ka mësuar gjithçka.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366207
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 280
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 25 mm

Njihu me Autorin

Cristina Caboni -

Cristina Caboni eshte nje nga zerat me prestigjioze dhe me te njohur ne skenen letrare italiane. Autore e romaneve Shtegu i parfumeve, bestseller i shitur ne te gjithe boten, tejet i vleresuar nga lexuesi dhe kritika, qe ka pushtuar majat e klasifikimeve italiane dhe europiane, Vajza e mjaltit, Kopshti i luleve ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania