Blije këtë produkt
900 Lekë

Parfumi ( Botuar nga: Dudaj në 2006 )

Autori:  Patrick Suskind
Përkthyesi:  Agron Kaiku

“Parfum: Historia e një vrasësi”, është një roman i botuar në vitin 1985 (botuar fillimisht në gjermanisht si Das Parfumi) nga shkrimtari gjerman Süskind Patrick. Romani eksploron shqisën e të nuhaturit dhe lidhjet e saj me kuptimet emocionale që mbart aroma. Mbi të gjitha ky roman është një histori komunikimi, identiteti dhe morali të shpirtit njerëzor. Historia fokusohet tek Jean-Baptiste Grenouille, praktikant për tu bërë mjeshtër i parfumeve në Francën e shekullit të 18-të, vetë i lindur pa aromë trupi. Në moshën e adoleshencës, ai fillon të përgjojë, përndjekë dhe vrasë virgjëresha në kërkim të "parfumit të përsosur", të cilën ai e gjen tek një grua e re me emrin Laura, në një kopsht privat të izoluar në Grasse.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2006)
  • Botuar në: 2006
  • ISBN-10: 99927-50-37-5
  • Nr. faqe: 272
  • Përmasat e librit: 125 x 200 x 20 mm

Njihu me Autorin

Patrick Suskind -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania