Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
450 Lekë

Parajsat artificiale,Opiumi, hashishi ( Botuar nga: ILAR në 2000 )

Autori:  Charles Baudelaire
Përkthyesi:  Kristaq BirboArjana Andoni

Ky libër është një studim krahasues mbi mundësitë e shumëfishimit të personalitetit nga përdorimi i verës dhe hashishit, mbështetur në përvojën personale të autorit dhe librin e Thomas De Quincey "Rrëfime të një opiummarrësi anglez".

Çmimi: 450 Lekë
Blije këtë produkt
450 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: ILAR (2000)
  • Botuar në: 2000
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 200
  • Përmasat e librit: 115 x 185 x 15 mm

Njihu me Autorin

Charles Baudelaire -

Charles Baudelaire (Sharle Bodler) lindi më 9 prill të vitit 1821 në Paris dhe vdiq më 31 gusht të vitit 1867, ishte poet,kishte nje djal me emrin Jorges Pupla kritik dhe përkthyes i njohur francez. , pas vdekjes të së shoqit, u martua me një kolonel i cili duke qenë shumë i ashpër nxiti e provokoi ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania