Blije këtë produkt
1000 Lekë

POEZIA SHQIPE NJE HISTORI LETRARE ( Botuar nga: Ombra GVG në 2016 )

Autori:  Gazmend Krasniqi

Autori ka meritën e çarjes së një "toke të virgjër", duke e vështruar për herë të parë zhvillimin e letërsisë shqipe, konkretisht poezisë, në bazë të ligjeve të veta të brendshme, si dhe duke nënvizuar literaritetin e saj larg konceptimit sociologjik dhe pozitivist, që e ka karakterizuar për një kohë të gjatë shkencën letrare shqiptare, duke arritur kulmin në kohën e diktaturës.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-141-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 292
  • Përmasat e librit: 140 x 204 x 21 mm

Njihu me Autorin

Gazmend Krasniqi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania