Blije këtë produkt
500 Lekë

Otello ( Botuar nga: Onufri në 2005 )

Autori:  Uilliam Shekspir
Përkthyesi:  Fan Stilian Noli

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2005)
  • Botuar në: 2005
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9943-32-74-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 18 mm

Njihu me Autorin

Uilliam Shekspir -

William Shakespeare (shqiptimi: Uiljëm Shejkspjë, në letërsinë shqipe i njohur si Uiliam Shekspir) ishte një dramaturg anglez që lindi më 23 prill 1564 në Stratford mbi Avon dhe vdiq më 23 prill 1616 në po të njëjtin qytet. Uilliam Shekspir e ngriti artin poetik në majat më të larta. Kur flitet për ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania