Blije këtë produkt
700 Lekë

Omertà ( Botuar nga: Ideart në 2004 )

Autori:  Mario Puzo
Përkthyesi:  Astrit Telegrafi

I pari ishte Kumbari. Më pas vjen Kumbari i Fundit. Tash kemi Omerta-n, suksesi i fundit i një shkrimtari të madh. Bosi plak, Rajmondo Aprile, tanimë i lodhur, vendos të tërhiqet nga skena. Për të mbrojtur fëmijët, të cilët punojnë në profesione të ndershme dhe që nderohen nga mjedisi për të mbajtur njëkohësisht nën mbikëqyrje veprimtaritë, Don Rajmondo, thë-rret nga Sicilia nipin e birësuar, Astorr Viola, i cili kohë më parë kish mësuar gjithçka rreth shkencave bankare. Tërheqja nga skena e armiqve të betuar, i jep mundësinë rivalit, Tomaso Portela të shpërthejë në një luftë c pamëshirshme në qendër të së cilës ndodhen Astorr Viola dhe Aprilët, të cilët u detyruan të ndeshen me një "Cosa Nostra" të re, ku ndershmë-ria dhe Omerta tashmë janë vlera të harruara.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ideart (2004)
  • Botuar në: 2004
  • ISBN-10: 99927-919-1-8-
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 248
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania