Blije këtë produkt
620 Lekë

Oliver Tuist ( Botuar nga: Dritan në 2005 )

Autori:  Charles Dickens
Përkthyesi:  Manushaqe Bako

Oliver Tuisti është një djalë jetim dhe i varfër, të cilin e trajtojnë egërsisht në një strehë vorfnore. Pa asnjë kacidhe dhe i uritur, ky merr rrugën për Londër, po bëhet viktimë, duke rënë nën kthetrat e një bande grabitësish e xhepavjedhësish, që kryesohej nga krimineli Fexhin. Pas miqësimit me një zotëri bujar, në kohën kur burri bie pre e vidhet nga banda, Oliveri mëson, më në fund, të vërtetën se cila është origjina e vet: fiton një shtëpi, një trashëgimi dhe një familje!

Çmimi: 620 Lekë
Blije këtë produkt
620 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2005)
  • Botuar në: 2005
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-668-4-X
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Charles Dickens -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania