Blije këtë produkt
450 Lekë

Odiseja ( Botuar nga: Dituria në 2005 )

Autori:  Stelio Martelli
Përkthyesi:  Mariana Ymeri

Poema homerike “Odiseja” u krijua në shekullin e 8 para Krishtit. Ajo tregon aventurat e rrezikshmë të Odisesë (Uliksit), heroit grek dhe mbretit të Itakës, në Greqinë e Perëndimore. Pas rënies së Trojës, Odiseja detyrohet të endet për dhjetë vjet derisa kthehet në shtëpi te gruaja e tij Penelopa, në Itakë. Vjen si libër i ilustruar.

Çmimi: 450 Lekë
Blije këtë produkt
450 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2005)
  • Botuar në: 2005
  • ISBN-10: 99927-31-07-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 112
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 8 mm

Njihu me Autorin

Stelio Martelli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania