Blije këtë produkt
900 Lekë

Nuk isha student i dhjetorit ( Botuar nga: Botime Fishta në 2011 )

Autori:  Mehmet Elezi

Ata të dy kanë qenë për studime ne ish-Bashkimin Sovjetik. E atje ishte një peshkatar kryemjeshtër për ujërat e turbullta të vendit tone e më gjerë : KGB-ja e famshme. Ka ndenjur ajo pa hedhur grepin mbi këta peshq njomëzakë të ardhur prej brigjeve te trazuara të Adriatikut ? Cili prej të dyve ka qenë peshk më i madh dhe më i vyer për kuzhinën sovjetike asokohe? Më drejtpërdrejt : cili ka qenë shefi tek i cili falej më i vogli, cili ka qenë kryesori që filtronte informacionet dhe i përcillte urdhrat vartësit për llogari të KGB-së ? Në paste ndodhë kështu , ai që ka qenë më i rëndësishëm për shërbimin e fshehtë rus atëherë mbase i tillë mbetet dhe sot . Sepse ai di më shumë dhe mban peng tjetrin . Ani pse mund të jetë më i vogël në postet e shpallura. Po ka dhe poste të pashpallura. Postet e pashpallura janë ç’janë!

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Fishta (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-45-75-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 310
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania