Blije këtë produkt
790 Lekë

Njëmijë e një net 2 ( Botuar nga: Çabej në 2005 )

Autori:  Përralla arabe
Përkthyesi:  Mustafa Greblleshi

Libri “Njëmijë e një net” është një libër me tre vëllime. Në vëllimin e dytë do të gjeni: • Sindbad Detari • Të tre kalanderët • Gomari, kau dhe bujku • Tregtari dhe xhindi • Plaku dhe drenusha • Plaku dhe dy qentë e zinj • Historia e peshkatarit • Mbreti grek dhe mjeku Duban • Burri dhe papagalli • Veziri i ndëshkuar • Mbreti i ri i ishujve të zinj • Historia e Zybejdes • Historia e Aminës

Çmimi: 790 Lekë
Blije këtë produkt
790 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2005)
  • Botuar në: 2005
  • ISBN-10: 99927-33-52-7
  • Nr. faqe: 238
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

Përralla arabe -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania