Blije këtë produkt
790 Lekë

Njëmijë e një net 1 ( Botuar nga: Çabej në 2005 )

Autori:  Përralla arabe
Përkthyesi:  Mustafa Greblleshi

Libri “Njëmijë e një net” vjen më tre vëllime. Në vëllimin e parë do të gjeni: • Ali Baba dhe dyzet hajdutët • Tri mollët • Gruaja e masakruar dhe djaloshi • Nuredin Aliu dhe Bedredin Hasani • Kurrizoja i vogël • Historia që rrëfeu rrobaqepësi • Histori e berberit • Historia e Abulhasan Ali Ebn Bekrit dhe e Shemselniharit,favoritë të kalifit Harun-Al-Rashid

Çmimi: 790 Lekë
Blije këtë produkt
790 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2005)
  • Botuar në: 2005
  • ISBN-10: 99927-33-43-8
  • Nr. faqe: 244
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 18 mm

Njihu me Autorin

Përralla arabe -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania