Blije këtë produkt
1100 Lekë

Një vit jetë si danezët ( Botuar nga: Botimet Living në 2018 )

Autori:  Helen Russell
Përkthyesi:  Eliona Balili

Një gërshetim i bukur mes humorit anglez dhe pragmatizmit danez.Pasi i jepet mundësia për të jetuar në rajonin e Jutlandit, gazetarja dhe anglezja tipike Helen Russell zbulon një statistikë befasuese: vëndi më i lumtur në bote nuk është "Disneyland"-i, por Danimarka, një vend që shpesh është cilësuar si toka e dimrave të gjatë dhe të erret, harengave, Legove dhe ëmbëlsirave. Por cili është sekreti i lumturisë dhe suksesit të tyre? Danez i lumtur lind apo bëhesh? Helena mendon se ka vetëm një mënyrë për ta mësuar: të jetojë një vit mes danezëve dhe të përpiqet të zbulojë formulën magjike të lumturisë së tyre. "Një vit jetë si danezët" shpalos për lexuesit në mbarë botën traditat dhe kulturën aq të veçantë daneze, që nga kujdesi për fëmijet, arsimi, ushqimi, arredimi i shtëpive dhe taksat, të gjitha këto të shoqëruara me një humor të hollë, që përvijohet në të gjithe librin. Gjithashtu, qëllimi i tij është të tregojë se të gjithë ne mund të jemi më të mirë dhe të jetojmë më të lumtur, nëse marrim pak nga mënyra e jetesës së danezëve.

Çmimi: 1100 Lekë
Blije këtë produkt
1100 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 296
  • Përmasat e librit: 152 x 228 x 20 mm

Njihu me Autorin

Helen Russell -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania