Blije këtë produkt
900 Lekë

Një nga ne fle ( Botuar nga: Dituria në 2020 )

Autori:  Josefine Klougart
Përkthyesi:  Ilira Shurbani

Debutimi në gjuhën angleze i njërës prej shkrimtareve të reja më emocionuese, më të shquara, Një nga ne fle, është një roman i paharrueshëm për humbjen në të gjitha format e saj. Ndërsa kthehet në shtëpi, për të vizituar nënën e saj që po vdes nga kanceri, tregimtarja rrëfen një lidhje dashurie të shkurtër, të thellë, si dhe hidhërimin dhe zhgënjimin që ndjek fundin e saj. Figuracioni mbresëlënës i librit dhe proza e shkëlqyer mbështesin temën e tij kryesore: kontrastin tronditës midis kujtimit të qëndrueshmërisë - prindërit e tu, shtëpia jote e fëmijërisë, dashuria jote - dhe fundet e vazhdueshme që përjctojmë gjatë gjithë jetës. Një roman realist, thellësisht poetik, i mbrujtur në të njëjtin stil si Anne Carson, Një nga ne fle i ka siguruar Klougartit vlerësimet e panumërta dhe kandidime çmimi, duke përfshirë Readers' Book Award, dhe një vend midis zërave të rinj kryesorë në letërsinë botërore.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 292 66 7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 20 mm

Njihu me Autorin

Josefine Klougart -

Josefine Klougart konsiderohet një ndër shkrimtaret më të mira bashkëkohore të Danimarkës. Është e para autore daneze dy nga tre librat e parë të së cilës janë propozuar për Çmimin Letrar të Këshillit Nordik (Nordic Council Uterature Price) dhe është krahasuar me Joan Didion, Anne Carson dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania