Blije këtë produkt
700 Lekë

Një mungesë e gjatë ( Botuar nga: Polis në 2021 )

Autori:  Luan Rama

Viti 1917. Jo larg Korçës, në malet përreth, Jë ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë Luftës së Parë Botarore. Një grup ushtarakësh francezë, gjatë një inspektimi, zbulojnë trupat e ngrirë të një patrulle austriake që i kishte zënë stuhia e borës. Edhe pse armiq në frontin shqiptar, francezët bëjnë një akt suprem: ata i varrosin dhe i përcjellin me nderime ushtarake kundërshtarët në fushën e betejës, ashtu siç bënin edhe me shokët e tyre të vrarë. Një roman shumë tërheqës, që zbulon shpirtin e madh human. Por që përshkruan aq bukur edhe Korçën e viteve të para pas Luftës I Botërore. Çfarë ndodhi më pas me trupat e ushtarëve të vdekur austriakë?

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Polis (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928352101
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 138
  • Përmasat e librit: 120 x 190 x 10 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania