Blije këtë produkt
1200 Lekë

Një grua në Berlin ( Botuar nga: Onufri në 2016 )

Përkthyesi:  Helena Kadare

Për tetë javë gjatë vitit 1945, ndërsa Berlini ra përballë ushtrisë ruse, një grua e re, anonime, regjistroi në ditar jetën në apartamentin e saj si dhe midis banorëve të kryeqytetit,  me një sinqeritet të pastër dhe lirizëm brutal (Elle).n E thjeshtë dhe e paparashikueshme, e vështruar minutë pas minuti dhe krejtësisht pa asnjë keqardhje për veten , (The Plain Dealer, Cleveland), ky ditar tregon marrëdhënien e ndërlikuar ndërmjet qytetarëve dhe ushtrisë pushtuese, si dhe keqtrajtimet e turpshme të cilat, gratë e një qyteti të pushtuar i përjetojnë gjithmonë  përdhunimet masive të vuajtura prej të gjithave, pavarësisht moshës apo dobësive.nnNjë grua në Berlin qëndron si  një nga librat thelbësorë mbi kuptimin e luftës dhe jetës (A. S. Byatt, autor i Possession).

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4354-3-9
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 357
  • Përmasat e librit: 145 x 220 x 34 mm
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania