Blije këtë produkt
500 Lekë

Një ditë si Skënderbeu, Rrëfim i një aktori ( Botuar nga: Onufri në 2019 )

Autori:  Bashkim Hoxha

Rregullat e vjetra ka kohë që kanë filluar të prishen në çdo aspekt dhe është e dhimbshme që njerëzit nuk vuajnë më si më parë. Edhe vuajtja është bërë më e lehtë. Rrallëherë vijnë lajme vetëvrasjesh nga dashuria. Të merr malli të shijosh vuajtjen filozofike të dikujt, sepse kjo kategori e vuajtjes është tretur. Sot më të shumtët vuajnë nga humbja e skedinave të futbollit dhe vrasjet ndodhin nga bezdia që ndien tjetri kur partneri lidhjen e tyre e merr shumë seriozisht, aq seriozisht sa krijon vartësi. Eshtë bërë i tepërt dhe vrastar serioziteti i një ndjenje. Edhe peizazhet e qyteteve janë bërë kuadrate-kuadrate me ngjyra të ndezura si lojëra me kuba fëmijësh.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 313 10 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 94
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 11 mm

Njihu me Autorin

Bashkim Hoxha -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania