Blije këtë produkt
700 Lekë

Një album historish ( Botuar nga: Fan Noli në 2018 )

Autori:  Antonis Georgiou
Përkthyesi:  Kleo Lati

A i vështruat me kujdes të vjetrit te fotografitë e vjetra, atëherë kur fotografet shëtitës shkonin nëpër panaire dhe nëpër sheshet dhe të gjithë qëndronin në radhë që të "përjetësohen" në fotografi, atëherë kur fotografimi në fshatra ishte "një ngjarje", zakonisht duke pozuar me pamje serioze, "të ashpër"? ndoshta kjo është fjala me e saktë, a thua se qëndronin me frikë përpara atyre aparateve fotografìke shumë të mëdha, ndienin se diçka e rëndësishme po ndodhte, dhe kishin të drejtë per këtë, paçka se sot në kohën tonë nuk e ndiejmë më se si në një fotografi koha ndalon, e mbyllim përgjithmonë kohën brenda një copë letre, një cast përjetësie (ndoshta i vetmi?) është fotografìa, a e keni vëne re?

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-251-29-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 150 x 220 x 10 mm

Njihu me Autorin

Antonis Georgiou -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania