Blije këtë produkt
700 Lekë

Ngjyra e lëkurës, komunizmi dhe gjykimi i shëndoshë ( Botuar nga: BOTIMET JOZEF në 2021 )

Autori:  Manning Johnson
Përkthyesi:  Maksim Rakipaj

“Historiae Manning Johnson fillon si ajo e shumë zezakëve të tjerë, të rritur me frymë fetare... Manning Johnson, mjaft i aftë dhe i arsimuar, ndjehej i përbuzur për shkak të racës dhe ngjyrës së lëkurës dhe ra pre e propagandës komuniste. Komunistët u mbështetën tek ai, pa ditur se njeriu i përzgjedhur për të luftuar për çështjen e tyre, kishte disa cilësi të rrezikshme për ta. Ai kishte marrë edukim të krishterë; ishte i mençur dhe i guximshëm. Edukimi i krishterë ngjalli zemërimin tek ai, kur pa imoralitetin e Partisë Komuniste dhe anëtarëve të saj. Mençuria e bëri të kuptonte marrëzinë e doktrinës komuniste dhe ndjeu se duhej të përpiqej të bëhej zezak i dorës së parë dhe jo imitim i një të bardhi të dorës së tretë. Guximi që kishte zgjoi dëshirën të rrëfente botërisht mëkatet dhe përpjekjet për t'i shlyer.” Archibald Roosevelt

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: BOTIMET JOZEF (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 357 03 8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 102
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Manning Johnson -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania