Blije këtë produkt
2000 Lekë

Netët e murtajës ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2022 )

Autori:  Orhan Pamuk
Përkthyesi:  Stefan Vuçani

Jemi në vitin 1901. Epidemia e murtaja ka rënë në ishullin e Mingerit. Një pasha mjek dërgohet nga sulltani të shërbejë atje, por myslimanët dhe të krishterët në ishull reagojnë shumë ndryshe ndaj masave për të frenuar semundjen. Një ditë pashai gjendet i vdekur në rrugë. A është kjo një vrasje e rastesishme apo një komplot? Duke u marrë me epideminë dhe karantinën e këtij ishulli imagjinar osman, Orhan Pamuk na rrëfen për nacionalizmin, politikën dhe romancën, për përplasjen mes Lindjes dhe Perëndimit.

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928221667
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 640
  • Përmasat e librit: 136 x 209 x 45 mm

Njihu me Autorin

Orhan Pamuk - 02 Mars 2016

http://www.orhanpamuk.net/

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania