Blije këtë produkt
1200 Lekë

Nesër në betejë mendo për mua ( Botuar nga: Fjala Publishing në 2015 )

Autori:  Javier Marias
Përkthyesi:  Erdina Cekani

 Te  Nesër në betejë mendo për mua , Marías na jep një roman të shkruar sipas modelit të prozës filozofike që e hasim te Marcel Proust dhe HenryJames... Krahas kësaj, na jep një panoramë historike dhe vetjake, tituj filmash dhe emra politikanësh, duke u shfaqur një shkrimtar i një lloji krejt tjetër. n The LondonReviewofBooksnn Stilist, i ftohtë e mendjemprehtë... Marías-i është një talent befasues... n The NewYork Timesnn JavierMarías është një nga shkrimtarët që meriton çmimin Nobel. n Orhan Pamuknn Një shkrimtar i madh. n Salman Rushdienn Pa dyshim, shkrimtari më i arrirë i Spanjës së kohëve tona. n RobertoBolañonn Marías e përdor gjuhën njëlloj siç e përdor një kirurg bisturinë për të prerë shtresimet e mishit, me qëllim që të nxjerrë në dritë të fshehtat më të thella të atij që është specia më e çuditshme: njeriut. n Winfried G. Sebaldnn Shkrimtari më mendjehollë dhe më i talentuar i letërsisë bashkëkohore spanjolle. n Boston Sunday Globe

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fjala Publishing (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-176-11-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 384
  • Përmasat e librit: 140 x 220 x 30 mm

Njihu me Autorin

Javier Marias -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania