Blije këtë produkt
950 Lekë

Nëse një natë dimri një udhëtar ( Botuar nga: Dudaj në 2012 )

Autori:  Italo Calvino
Përkthyesi:  Alban Bobrati

"Është një roman mbi kënaqësinë e leximit të romaneve; protagonist është vetë lexuesi, i cili për dhjetë herë rresht fillon të lexojë një libër që për disa arsye që janë jashtë vullnetit të tij, nuk arrin ta mbarojë. Më është dashur kështu, të shkruaj fillimet e dhjetë romaneve autorësh imagjinarë, të gjithë në një farë mënyre, të ndryshëm nga unë dhe të ndryshëm nga njëri-tjetri."

Çmimi: 950 Lekë
Blije këtë produkt
950 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-0-262-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 284
  • Përmasat e librit: 0 x 0 x 0 mm

Njihu me Autorin

Italo Calvino -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania