Blije këtë produkt
1200 Lekë

Nëse do të qëndroj ( Botuar nga: Uegen në 2014 )

Autori:  Gayle Forman
Përkthyesi:  Agim Doksani

Ka nga ata që besojnë në jetën pas vdekjes, dikush mund të ndjej praninë e shpirtrave ose të engjëllit të tij mbrojtës , Ka dhe nga ata që besojnë te mrekullitë e përtej jetës … Mia, shtatëmbëdhjet vjeçe vazhdon të ndjejë jetën e saj, arrin të shohë të prek me mëndje njerëzit dhe botën reale , e shtrirë në koma brenda shtratit të spitalit .Megjithëse makina ku po udhëtonte me familjen është shkatërruar nga përplasja e tmerrshme me një kamion, Mia ngrihet lehtë nga vetja e saj , ndodhet në këmbë në cep të rrugës , arrin të shohë trupat pa jetë të prindërve , villain e vogël me sytë e mbyllur dhe veten e saj të katandisur pa shpresë jashtë makinës. Mia është në koma, por mendja e saj shikon,dëgjon, i ndjen mendimet dhe i prek fjalët si të jenë të gjalla. Pasioni për violinçelin, ëndrra për t'u bere një muzikante e famshme, dashuria e një djaloshi që luan muzikë të bukur si ajo. Por kujton dhe atë që nuk do ta gjejë në rizgjimin e saj: ëmbëlsinë e ngrohtë të babait, kurajën e nënës, gjallërinë eTedit të vogël, emocionet e orëve të kaluara rne dashuri në familje. Dhe nuk e kupton ç'po ndodh me të. Në çfare është shndërruar? Në një shpirt që vërtitet në kërkim të diçkaje të paperaktuar dot? Duhet të largohet, apo të qendrojë? Për çfarë ia vlen të mbetet mbi tokë, tani që familja e saj e dashur nuk do të ekzistojë më, nëse vendos të zgjohet? la vlen të durojë dhimbjen apo më mirë ta lërë veten të shkojë? Çka mbetur më për Mian që të qëndrojë edhe nesër?

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-03-227-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 275
  • Përmasat e librit: 142 x 208 x 18 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania