Blije këtë produkt
1000 Lekë

Nën hijen e diktatorit ( Botuar nga: Rozafat në 2017 )

Autori:  Ashti Marben
Përkthyesi:  Lekë Imeraj

Fati tronditës i një irakeneje të guxishme. Në Irak ai ishte i plotpushtetshëm: Diktatori Saddam Hussein. Gjithashtu Ashti Marben, Që fëmijë, ishte mrekulluar pas Presidentit të vendit. Me një pasion të jashtëzakonshëm, ajo i shkroi Presidentit një seri letrash. Shpërblimi: Një takim personal. Ashti ishte verbuar nga karizma, pallati presidencial dhe plotpushtetshmëria e Presidentit. Që ne moshën fëminore, kur ajo ishte nxënese shkolle, vetem 12 vjece, u fut nën pushtetin e Saddamit, në partinë baath. Megjithatë ajo përjetoj frike dhe tmerr, varfëri dhe mjerim, lufëra për vite me radhë dhe humbi të fejuarin gjatë Luftës së gjirit. Ashti Marben u zgjua dhe mori guximin të vihet në një rruge të rrezikshme të jetës: Të rresikshme të jetës: Të kritikojë hapur diktatorin. Për pak shpëtoi nga hekurat e shërbimit të fshehtë irakian

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Rozafat (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4380-6-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 246
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 11 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania