Blije këtë produkt
1200 Lekë

Nën hijen e arratisë ( Botuar nga: Dritan në 2022 )

Autori:  Svetllana Anastasi

SHTATOR 1975 Kreshnikut i përcellojnë shpatullat. Dritat e projektorëve rrokin hapësiren e detit, ndërsa plumbat fërshëllejnë mbi sipërfaqen e ujit përreth tij. Merr frymë thellë dhe zhytet sërish në ujë. Një anije afrohet me motorët që bugasin. Ai ndalon se notuari në pritje të plumbit vdekjeprurës. Po papritur, nga bordi i anijes, dëgjon një zë që po i thërret në gjuhën greke. la doli të arratisej nga Shqipëria. TETOR 1991 Kreshniku kthehet në Tiranë. Tashmë është polic suedez dhe punon për Interpolin. Po shkaku i vërtetë i rikthimit është urrejtja ndaj Shaqir Gogit, personit përgjegjës për vdekjen e të atit. Gogi ishte kreu lokal i Sigurimit të frikshëm. Po, pas rënies së diktaturës, ai u bë bosi i një organizatë kriminale të pamëshirshme. Nën Hijen e Arratisë është një roman që të mban tërë kohën nën tension, i frymëzuar nga ngjarje reale. Ai zhvillohet kryesisht në Shqipëri, në vendin me enigmatik të Evropës.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928377111
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 460
  • Përmasat e librit: 146 x 208 x 30 mm

Njihu me Autorin

Svetllana Anastasi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania