Blije këtë produkt
1000 Lekë

Në mbretërinë e fantazisë 2 ( Botuar nga: Botime Pegi në 2014 )

Autori:  Jeronim Stilton
Përkthyesi:  Agim Doksani

Aventurat gazmore të një miushi gazetar, familjes dhe miqve të tij, në një botë ku heroi ynë fiton gjithmonë. Të dashur miq, Ejani e më bëni shoqëri në këtë udhëtim aventuror në Mbretërinë e Fantazisë! Edhe këtë herë, do të takoj Floridianën, Mbretëreshën e Zanave. Do të nisemi mbi flatrat e praruara të Dragoit të Ylberit, do të kaptojmë vendin me erë të rëndë të katallanëve, vendin oreksndjellës të Ëmbëlsirave, vendin zbavitës të Lodrave dhe vendin rrëzëllues të Arit. Vetëm se kësaj here detyra ime do të jetë edhe më e vështirë: duhet të zbuloj SEKRETIN misterioz të LUMTURISË. Ejani pas meje... Do ta zbuloni edhe ju!

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2014)
  • Botuar në: 2014
  • ISBN-13: 978-9928-175-30-4
  • Nr. faqe: 339
  • Përmasat e librit: 149 x 193 x 23 mm

Njihu me Autorin

Jeronim Stilton -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania