Blije këtë produkt
700 Lekë

Në kërkim të zgjedhjeve të humbura ( Botuar nga: UETPRESS në 2012 )

Autori:  Preç Zogaj

CIKLI I PUBLICISTIKES POLITIKE • Rënia e zgjedhjeve / 1996 • Vera e përjetshme / 1997 • Lufta jo civile/ 1998 • Paradhoma e një presidenti / 2001 • Nga hiri/2003 • Finalja /2005 • Të gjithë nëpër vendet e tyre / 2009 • Në kërkim të zgjedhjeve të humbura / 2012 Preç Zogaj ka lindur me 5 dhjetor 1957 në Lezhë. Ka kryer studimet e larta për gjuhë dhe letërsi shqipe. Ka botuar shumë vëllime me poezi, ka marrë dy herë çmimin e Ministrisë së Kulturës për librin poetik më të mirë të vitit. Poezitë e tij janë përkthyer në disa gjuhë të huaja. Zogaj njihet si një shkrimtar dhe publicist mjaft i angazhuar në jetën politike. Ka qenë tre herë deputet i Kuvendit të Shqipërisë, dy herë ministër dhe këshilltar politik i Presidentit të Republikës. Pjesëmarrjen në politikë e ka shfrytëzuar, gjithashtu, për të dhënë dëshminë e tij të ngjarjeve kryesore të tranzicionit me kolanën e njohur të librave me ese politike.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-99956-39-81-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 303
  • Përmasat e librit: 161 x 228 x 24 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania