Blije këtë produkt
600 Lekë

Në kafenenë e Benit në sheshin Omonia ( Botuar nga: Dituria në 2016 )

Autori:  Vili Minarolli

Ngjarjet që trajtohen në këtë vëllim me tregime bazohen tërësisht në aktualitetin shqiptar, në shtjellat ku është përfshirë shoqëria jonë në tranzicion. Boshti tematik i të gjitha rrëfimeve është emigracioni, por çdo tregim përbën në vetvete një copëz të dramës që përjeton individi-emigrant, duke krijuar kështu një mozaik fatesh e karakteresh të ndryshme, që i japin gjallëri dhe e bëjnë më të larmishëm tekstin në fjalë.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: ISBN 978-9928-217-05
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 192
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 13 mm

Njihu me Autorin

Vili Minarolli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania