Blije këtë produkt
1500 Lekë

Në jetë të jetëve ( Botuar nga: FENIX në 2019 )

Përkthyesi:  Jorgji Doksani

Një version artistik tërheqës i ngjarjeve historike të zhvilluara para më shumë se 70 vjetësh. Procesi i Nurenbergut është gjyqi ndërkombëtar i ish-drejtues-ve të Gjermanisë së Hitlerit. Një histori brilante përcjellë përmes jetës së pabesueshme të heronjve të saj, një trekëndësh dashurie dhe intriga spiunazhi. Në romanin e Alexandër Zviagincev, mjeshtrit të një zhanri me përmbajtje të mprehtë, të hulumtimeve serioze të epokës, dokumentet e zverdhura të historisë marrin jetë nga ngjyrat e shumëllojshme të emocioneve dhe pasioneve njerëzore.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: FENIX (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 297 34 1
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 536
  • Përmasat e librit: 147 x 220 x 35 mm

Njihu me Autorin

Aleksandër Zviagincev -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania