Blije këtë produkt
700 Lekë

Në hambar ( Botuar nga: Ideart në 2011 )

Përkthyesi:  Ben Andoni

Një roman prekës dhe shumë personal. Arsenijević është një dëshmltar i ndjeshëm, gojëthartë dhe elokuent në spektaklin e një vendi që ia ka gllabëruar zemrën. la vlen ta lexosh jo vetëm ngaqë na rrëfen shumë më tepër (sesa mundën ta bëjnë shumica e librave të botuar deri më tani) rreth njerëzve ngërthyer në vorbullën e luftës, por edhe sepse është një libër fiction i përgatitur mrekullisht. Zëri i Arsenijević s'është i mbyllur. Ai lëkundet midis pezmatimit, humorit vrasës dhe njëfarë vetë kritike të hollë.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ideart (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-128-02-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 130 x 210 x 18 mm

Njihu me Autorin

Vladimir Arsenijevi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania