Blije këtë produkt
400 Lekë

Në emër të Atit (e të Birit) ( Botuar nga: Fan Noli në 2017 )

Autori:  Immanuel Mifsud
Përkthyesi:  Sadedin Limani

Immanuel Mifsud ka lindur në Maltë në vitin 1967. Ai ka botuar disa vëllime me tregime të shkurtra e poezi dhe është fitues i Çmimit Malta Libri Kombëtar për prozë. Ai ka botuar gjithashtu tregime të shkurtra për fëmijë dhe një përmbledhje me ninulla në gjuhën malteze. Në vitin 2011 botoi vëllimin e parë të serisë së përmbledhjeve me përralla me zana të marra nga vende të ndryshme europiane. Libri "Në Emër të Atit (e të Birit)" ka fituar çmimin e Bashkimit Europian për letërsi në vitin 2011.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-203-99-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 88
  • Përmasat e librit: 118 x 177 x 6 mm

Njihu me Autorin

Immanuel Mifsud -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania