Blije këtë produkt
900 Lekë

Në Teh të Thikës ( Botuar nga: Dituria në 2019 )

Autori:  Malorie Blackman
Përkthyesi:  Virgjil Muçi

Askush nuk mund ta merrte me mend urrejtjen që ndieja për Sefi Hadlejn dhe gjithë Krosët e tjerë. Por mbi të gjitha për Sefi Hadlejn. Çdo gjë zuri fill me të dhe tim villa. E kështu ka për të mbaruar. Kallumi nuk ishte më. Sefi do të paguante deri më një. Shkatërrimi i saj ishte misioni dhe motivi i jetes sime. Ambicia ime e gjithefuqishme dhe e pandalshme. KUR E VËRTETA DHE E DREJTA NUK JANE MË ÇËSHTJE TË BARDHËSH DHE TË ZINJSH... Ku ka pasur dashuri, tani ka urrejtje. Dy familje janë shkatërruar nga shoqëria e ndarë dhe e dhunshme, në të cilën jetojnë. Sefi është një vajzë Kros, me ngjyrë, në një shoqëri të sunduar nga zezakët, që i trajtojnë qerosët, të bardhët, si qytetarë të dorës së dytë. Xhudi është Kros, vëllai i Kallumit, babai i bijës së sapolindur të Sefit. Pikëllimi për Kallumin e ha përbrenda Xhudin, që fajëson Sefin për humbjet e tmerrshme që ka pësuar familja e tij. Dhe është i vendosur ta detyrojë Sefi Hadlejn, edhe një herë, të mbajë njërën anë dhe të shkatërrojë jetën e saj, pikërisht ashtu siç ajo e shkatërroi të tijën. Tani Xhudi jeton në teh të thikës. Votuar si një nga librat më të dashur në Britaninë e Madhe, seria E BARDHA DHE E ZEZA e Malorie Blackmanit është një vepër klasike dhe vërtet moderne për të rinjtë.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-292-01-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 387
  • Përmasat e librit: 142 x 127 x 31 mm

Komente editoriale

Komente nga Malorie Blackman
''Libri i shumëpritur Në Teh të Thikës,vazhdimi i romanit të njohur E bardha dhe e zeza,shkruar nga Blackman,është po aq emocionues dhe i shkruar në mënyrë inteligjente,siç pritej.Stimulues e mallëngjyes,ky roman lipset lexuar doemos nga të rinjtë.''

 -Osservator

''Shkruar plot pasion...do ta përpijnë adoleshentët që duan të kuptojnë veten,emocionet e tyre,por edhe të të  rriturve.''       

-Sunday Times

Njihu me Autorin

Malorie Blackman - 08 Shkurt 1962

Malorie Blackman, një nga shkrimtaret më interesante e me shumë imagjinatë, që shkruan kryesisht per lexuesit e rinj. Autore e mjaft skenarëve televizivë, fitues të Çmimit BAFTA- Romani i pare i serisë E bardha dhe e zeza pati një sukses të jashtëzakonshëm te lexuesit dhe kritikët britanikë. U ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania