Blije këtë produkt
1300 Lekë

Ndodh më 1 shtator ( Botuar nga: Ombra GVG në 2023 )

Autori:  Pavol Rankov
Përkthyesi:  Adrian Beshaj

Një histori dashurie dhe historike, që shtrihet nga viti 1938 deri në 1968, është historia e tre miqve që luftojnë për dashurinë e së njëjtës grua. Fatet e tyre dridhen si varka të vogla në stuhinë e historisë botërore: Marrëveshja e Mynihut, Arbitrazhi i Vjenës, Lufta e Dytë Botërore, ligjet antisemite, pushtimi gjerman dhe hyrja e ushtrisë sovjetike në fund të luftës, dëbimi pas pasluftës, ardhja e komunizmit në 1948 - ën, proceset politike të 1950 - ës, në fund pushtimi i sovjetik i Sllovakisë në gushtit 1968.

Çmimi: 1300 Lekë
Blije këtë produkt
1300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2023)
  • Botuar në: 2023
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928063816
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 545
  • Përmasat e librit: 130 x 210 x 43 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania