Blije këtë produkt
1000 Lekë

Naum Bredhi Veqilharxhi ( Botuar nga: Uegen në 2019 )

Autori:  Fedhon Meksi

Naum Veqilharxhi qysh në vitin 1846, në pamfletin e tij të famshëm drejtuar Jani Calit, përsëriste me vendosmëri se: Kombi shqiptar i përbërë nga myslimanë, ortodoksë dhe katolikë është një trup homogjen, është esenca, kurse fetë janë veçori të fituara më vonë të kombit dhe si të tilla ato janë të ndryshueshme.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-03-367-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 284
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 18 mm

Njihu me Autorin

Fedhon Meksi -

-Prof. Dr. Fedhon Meksi lindi më 1940 në Tiranë. Kreu Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë në vitin 1961 dhe emerohet në Spitalin Civil të Tiranës. U specializua për kardiologji dhe hemodinamikë. Ka aplikuar për herë të parë në Shqipëri disa ekzaminime në fushën e kardiologjisë si dhe metoda të ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania