Blije këtë produkt
1800 Lekë

Muzeu i pafajsisë ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2011 )

Autori:  Orhan Pamuk
Përkthyesi:  Drita Çitaku-Turdiu

Ngjarjet e romanit “Muzeu i pafajësisë”, zhvillohen në verën e vitit 1975. Kemali, një djalë i ri i shtresës së lartë të Stambollit, është gati për t’u fejuar me Sibelin, një vajzë aristokrate, të shkolluar në Perëndim. Por një kthesë e beftë e fatit do ta kthejë Kemalin në “robin” e një dashurie me një shitëse të thjeshtë, kushërirën e tij, Fysunin. E gjithë bota e tij përmbyset dhe Kemali, do të ecë mes përpjekjesh, vuajtjesh dhe ëndërrimesh në spiralen e dashurisë së tij të afërt e të parrokshme.

Çmimi: 1800 Lekë
Blije këtë produkt
1800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-51-75-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 656
  • Përmasat e librit: 135 x 210 x 33 mm

Njihu me Autorin

Orhan Pamuk - 02 Mars 2016

http://www.orhanpamuk.net/

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania