Blije këtë produkt
1000 Lekë

Muza e ligë ( Botuar nga: Muza Botime në 2020 )

Autori:  Emilian Shabani

Në rutinën plot zhurmë e rrëmujë të Manhatanit, spikaste sjellja e dashur e një mjeku autopsie që shëtiste me një tufë trëndafilash të bardhë në dorë. Por këto lule nuk mund ti nuhaste kushdo. Ata marrës fatlumë do të kishin bekimin e përjetësisë dhe mallkimin që, me sy hapur, të shihnin se çfarë fshihej pas buzëqeshjes së ëmbël të doktorit. Një skulptor dinak, një baba i dhimbshur, një koleg besnik, një vrasës gjakftohtë, një mjek me reputacion, të gjitha bashkë shkrirë në një gjak, në një frymë, në një palcë tejet të ligë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Muza Botime (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 4572 4 0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 280
  • Përmasat e librit: 141 x 200 x 22 mm

Njihu me Autorin

Emilian Shabani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania