Blije këtë produkt
650 Lekë

Mundimet e humbura të dashurisë (komedi) ( Botuar nga: Çabej në x )


Mundimet e humbura të dashurisë është një prej veprave të para të autorit të madh. E shkruar rreth mesit të viteve 1590, vepra ndjek mbretin e Navarrës dhe tre kalorësit e tij në përpjekjet e tyre për të fituar zemrën e Princeshës Akuitanë dhe shoqërueseve të saj. Vepra çmohet lart nga kritikët e dramaturgjisë dhe studiuesit e Shakespearit për gjuhën e sofistikuar me të cilën është shkruar, pasurinë në figura letrare dhe humorin e hollë. Kjo komedi e famshme shekspiriane sillet në shqip për herë të parë e me mjeshtëri nga poeti Perikli Jorgoni.

Çmimi: 650 Lekë
Blije këtë produkt
650 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (x)
  • Botuar në: x
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 140
  • Përmasat e librit: 120 x 200 x 10 mm

Njihu me Autorin

William Shakespeare -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania