Blije këtë produkt
1250 Lekë

Motrat e Aushvicit ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Roxane Van Iperen
Përkthyesi:  Oriana Tamburi

Gjatë një natë të ftohtë shkurti të vitit 43, familja Brilleslajper arriti në Folenë e Lartë, një shtëpi e fshehur në pyll, në periferi të fshatit Naarden, në lindje të Amsterdamit. Brenda mureve të kësaj shtëpie, motrat e reja Btilleslajper, Lina dhe Jani. organizojnë një operacion shpëtimi, ndër më të guximshmit në historinë e Vendve të Ulëta gjatë pushtimit nazist, pikërisht nën hundën e udhëheqësve të lëvizjes Nacional-socialiste, që banojnë qindra metra larg shtëpisë së tyre.

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366269
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 406
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 32 mm

Njihu me Autorin

Roxane Van Iperen -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania