Blije këtë produkt
1000 Lekë

Mosha e arsyes ( Botuar nga: Fan Noli në 2008 )

Autori:  Jean-Paul Sartre
Përkthyesi:  Diana Çuli

Romani i parë në serinë monumentale “Rrugët e Lirisë” të Sartrit, Mosha e arsyes është vendosur në vitin 1938 dhe tregon për Mathieu, një profesor francez i filozofisë i cili është i fiksuar me idenë e lirisë. Ndërkohë që hijet e Luftës së Dytë Botërore afrohen më afër - edhe pse jeta e tij personale është e komplikuar nga shtatzënia e zonjës së tij - kërkimi i tij për një mënyrë që të mbetet i lirë bëhet gjithnjë e më i fortë.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2008)
  • Botuar në: 2008
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-52-57-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 399
  • Përmasat e librit: 130 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Jean-Paul Sartre -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania