Blije këtë produkt
1200 Lekë

Mos ia thuaj askujt ( Botuar nga: Dritan në 2019 )

Autori:  Karen M. McManus
Përkthyesi:  Silvi Mema

Marr frymë thellë dhe ndaloj kur më godet një aromë e dobët kimikati. Bëhet më e fortë "ndërsa zbres shkallët dhe drejtohem për në oborr. Me shpinën nga dritat, nuk mund të shoh shumë dhe thuajse pengohem mbi diçka të hedhur në bar. Përkulem dhe e marr. Është nje kanoçe boje me spruco, së cilës i mungon kapaku. Kete po nuhas: bojë e freskët. Po nga vjen? Kthehem përsëri drejt qendrës kulturore. Pjesa e jashtme e ndriçuar mirë duket njësoj si më parë. Nuk ka asgjë tjetër afër që mund të jetë Iyer së fundmi, perveç... Tabela e qendrës kulturore ndodhet në mes të fushës me bar, midis ndërtesës dhe rrugës. Ndodhem praktikisht mu mbi të, përpara se të mund të shoh qartë në shkëlqimin e zbehtë të hedhur nga drita më e afërt e rrugës. Shkronjat e kuqe mbulojnë pjesën e prapme të tabelës nga lart poshtë, të errëta në krahasim me drurin e zbehtë:

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928377104
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 300
  • Përmasat e librit: 148 x 208 x 25 mm

Njihu me Autorin

Karen M. McManus -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania