Blije këtë produkt
500 Lekë

Mortina dhe kushëriri i tmerrshëm ( Botuar nga: Dituria në 2018 )

Autori:  Barbara Cantini
Përkthyesi:  Ana Sheldia

Mortina dhe shoku i saj më i mirë, nje zagar albin i quajtur Rrodhe, jetojnë me teton Yllshuar dhe e kalojnë kohën duke luajtur me fantazmat e Vilës së Rrënuar. Një ditë prej ditësh ndodh diçka e papritur disa fëmijë të fshatit, shokë të Mortinës, mbërrijnë në Vilë, sepse kanë marrë një ftesë misterioze. Ndërkohë, tetoja Yllshuar zhduket pa lënë gjurmë. Mos lidhet kjo me kjo me Dilbertin, kushëririn e tmerrshëm, që sapo ka ardhur për vizitë? Pas librit Mortina,që pati një sukses ndërkombëtar dhe u përkthye menjëherë në 23 gjuhë, aventura e re e vajzës Zombi do t'ju bëjë të shkriheni gazit.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-217-85-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 50
  • Përmasat e librit: 151 x 127 x 9 mm

Njihu me Autorin

Barbara Cantini -

Barbara Cantim" ka Hndur ne Firence me 1977. Ka kryer studimet per piktore e filmit vizatimor dhe ka punuar per shume filma vizatimore, ne serin televizive te ndryshme per Radiotelevizionin Italian (RAJ), deri ne vitin 2011, kur fitoi konkursin "llustruesja me e mire e vitit". Qe atehere ajo iu kushtua krejtesisht ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania