Blije këtë produkt
500 Lekë

Mortina Një histori që të shkul së qeshuri ( Botuar nga: Dituria në 2018 )

Autori:  Barbara Cantini
Përkthyesi:  Ana Sheldia

Mortina është një vajzë, që ndryshon paksa nga të tjerat: ajo është një vajzë zombi. Jeton në Vilën e Rrënuar me teton Yllshuar dhe ka për shok një zagar albin, Rrodhen, nga i cil nuk ndahet kurrë. Mortina digjet nga dëshira që të ketë shokë moshatarë, me të cilët të luajë dhe të argëtohet, por ia kanë ndaluar: nuk duhet të diktohet nga të tjerët, se do t'u shtinte frikën. Por një ditë mbërrin çasti i përshtatshëm: festa e Hallouinit! Mortinës nuk i duhet as të maskohet Por çfarë ndodh kur fëmijët e tjerë zbulojnë që ajo nuk mban asnjë lloj maske?

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-217-84-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 54
  • Përmasat e librit: 150 x 214 x 7 mm

Njihu me Autorin

Barbara Cantini -

Barbara Cantim" ka Hndur ne Firence me 1977. Ka kryer studimet per piktore e filmit vizatimor dhe ka punuar per shume filma vizatimore, ne serin televizive te ndryshme per Radiotelevizionin Italian (RAJ), deri ne vitin 2011, kur fitoi konkursin "llustruesja me e mire e vitit". Qe atehere ajo iu kushtua krejtesisht ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania