Blije këtë produkt
800 Lekë

Moisiu dhe feja monoteiste ( Botuar nga: Fan Noli në 2005 )

Autori:  Sigmund Freud
Përkthyesi:  Luiza Prifti

T’i mohosh një populli njeriun që ai e nderon si më të shquarin mes bijve të vet, nuk është dicka, së cilës mund ti futesh thjeshtë dhe mendjelehtësi, sidomos kur edhe vetë i përket këtij populli. Por gjithsesi, nuk kemi ndërmend të ofrojmë asnjë shembull, i cili ka gjasa ta shperfillë të vërtetën përkundër interesave të fryrë kombëtare, ndërkohë që kemi plotësisht të drejtë të presim përsosjen e dijeve tona, si rrjedhojë e kthjellimit të një sërë rrethanash.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2005)
  • Botuar në: 2005
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-658-7-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 208
  • Përmasat e librit: 143 x 207 x 11 mm

Njihu me Autorin

Sigmund Freud -

Zigmund Frojd psikolog dhe psikiatër austriak. Themelues i psikonalizës. Nga viti 1932 profesor në Vjenë, kurse në vitin 1928 për shkak të hitlerianëve emigroi. Teoria e tij mbi jetën psikike ndikoi jo vetëm në zhvillimin e psikologjisë (Adleri, Jungu e tjerë), por me modifikime të ndryshme dhe ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania