Blije këtë produkt
1250 Lekë

Mjeku i oborrit ( Botuar nga: Dituria në 2022 )

Autori:  Per Olov Enquist
Përkthyesi:  Kujtim Ymeri

Një roman historik, që ka në qendër Johann Friedrich Struenseen, mjekun personal të mbretit danez Kristiani VII që mbretëroi në vitet 1766-1784. Jo fort mirë nga mendja dhe aspak në gjendje për të qeverisur vendin, Kristiani përshkruhet si një djalosh delikat edhe fizikisht, apatik, plot tike nervore, me shpërthime zemërimi të pakontrolluar. Mbreti Kristian martohet me princeshën shumë te re angleze, Caroline Mathilde, motra e mbretit Xhorxhi III, që nuk është aspak naive dhe e nënshtruar, përkundrazi, shfaqet si një vajzë inteligjente e me vullnet të fortë.

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366399
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 335
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 25 mm

Njihu me Autorin

Per Olov Enquist -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania