Blije këtë produkt
600 Lekë

Mish dhe qiell ( Botuar nga: Botime Pegi në 2019 )

Autori:  Pier Paolo
Përkthyesi:  Aida Baro

"Mish dhe qiell është një përmbledhje me poezi kushtuar kryesisht të rinjve. Përzgjedhja e bërë me kujdes është shumë kuptimplotë për t?i shoqëruar lexuesit, veçanërisht të rinjtë, në botën e poetit Pier Paolo Pasolini. Përmes tyre del në pah fuqia e tij shprehëse dhe përfytyruese. Boshti rreth të cilit enden të gjitha poezitë është dashuria, si një fjalë kyç drejt zemrës së rinisë, si dhe angazhimi qytetar, si shenjë e një vetëdijeje të pjekur shoqërore. Këto poezi mund të lexohen, të recitohen, të kopjohen, të dhurohen: për të gjithë të rinjtë që, falë një libri, arrijnë të shprehin ndjenjat e tyre më të thella dhe komplekse. Mish dhe qiell

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-233-40-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 116
  • Përmasat e librit: 139 x 209 x 11 mm

Njihu me Autorin

Pier Paolo -

Pier Paolo Pasolini ishte poet, shkrimtar, regjisor, skenarist, dramaturg dhe gazetar, nje nga intelektualet dhe artistet italiane me te medhenj te shek. XX. Ai ishte vezhgues i holle i ndryshimeve qe pesoi shoqeria italiane pas Luftes se Dyte Boterore deri ne mesin e viteve 70, si dhe nje figure kontroverse, qe nxiti ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania