Blije këtë produkt
400 Lekë

Meri Popins ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2007 )

Përkthyesi:  Margalina Sina

Libri tregon historinë e bankierit të Londrës Xhorxh Bangs, të cilit pas dorëheqjes së guvernatorit të bankës Tata Ketty i duhet pak qetësi që të punojë në shtëpi, por për këtë më përpara i duhet të gjejë një dado për dy fëmijët e tij të zhurmshëm. Ata nxjerrin një lajmërim në gazetë se si do donin të ishte ajo. Të nesërmen në mëngjes të gjitha aplikantet ishin rreshtuar jashtë portës së shtëpisë së bankierit, kur papritur një erë e madhe i largon ato dhe nga qielli zbret një grua e re me fuqi magjike. Bankieri do ta marri në punë për një javë prove dhe gjatë kësaj kohe do të shohim aventurat e dados Meri Popins, fëmijëve dhe gjithçka tjetër që ndodh në shtëpinë e bankierit.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99927-52-96-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 148
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 12 mm

Njihu me Autorin

Pamela Lyndon Travers -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania