Blije këtë produkt
800 Lekë

Memeno Mori ( Botuar nga: Dituria në 2021 )

Autori:  Doros Antoniadis
Përkthyesi:  Kleo Lati

“Në romanin "Memento mori", shkrimtari Doros Antoniadis shpleks lëmshin e një historie që të rrëmben. Me dialogë të gjallë, me një shkrim plot tension dhe dramacitet, romani "Memento mori" ia del mbanë që të ndezë interesin e lexuesit qysh në rreshtin e parë dhe ta çojë drejt labirinteve matematikore dhe në magjinë e zbërthimit dhe çkodifikimit të enigmave. Një triller policesk me sfond Greqinë moderne dhe me protagonistë figura të njohura që të bindin për qëllimet e tyre dhe në të njëjtën kohë të lënë pa fjalë me anët e errëta të personalitetit të tyre.” -Kelli Kritikou

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 292 79 7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 272
  • Përmasat e librit: 145 x 207 x 24 mm

Njihu me Autorin

Doros Antoniadis -

Doros Antoniadis lindi në Nikosia më 1974 dhe jeton në Athinë me bashkëshorten dhe fëmijët e tij. Ka studiuar për matematikë, kreu studime pasuniversitare në shkenca kompjuterike dhe punon si inxhinier i telekonferencave. Libri i tij i parë ("Në syrin e demit", Botime Kastanioti, 2015) u përfshi në ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania